Kundservice
Kundservice
AKG SRA2 B/EW

AKG SRA2 B/EW

Artikelnummer: IDS0049528

Aktiv riktad wide-band UHF antennmottagare.

Lagerstatus / Leveranstid info
store

Tillgänglig i butik på ca 3-8 vardagar.

local_shipping

Leveranstid ca 3-8 vardagar.

warehouse

Finns hos leverantör.

Leveranstiden är vår beräknade tid för att kunna leverera varan till dig från oss eller från externt lager. Denna är endast en uppskattning och det finns flera orsaker som kan påverka leveranstiden som ligger utanför vår kontroll. Vi reserverar oss för eventuella förseningar, slutförsäljningar och avvikelser. Vi förbehåller oss rätten att ändra leveranssätt om ordern är för stor eller tung för det val du har gjort. Du kommer att få ett SMS alt mail när din försändelse finns att hämta hos ditt ombud. Har du valt hemleverans så kommer du att få en avisering innan för att bestämma en tid. Vill du hämta i butik är du välkommen efter du fått ett SMS att varorna är framplockade.

6918 kr

5190 kr/st

Qliro
EAN: 885038038078 MPN: 3009H00180

Andra som handlade AKG SRA2 B/EW köpte även

Google translate

Visa orginaltexten

NÄRMARE DEN HETA PLATSEN
för inomhus- eller utomhusbruk med långa kabellängder
SRA2 B/W är en aktiv riktad bredbands UHF-mottagningsantenn för användning med trådlösa mikrofonsystem. Den fungerar i ett frekvensområde från 500MHz till 865MHz, ger en täckningsvinkel på 70° och har en inbyggd förstärkare. Med en total förstärkning på 22dB kompenserar den för långa kabeldragningar. I kombination med dedikerade antennkomponenter fungerar den för kabellängder upp till 300m och kan fjärrförsörjas via antennkabeln.

Antennen har vattentät konstruktion och kan användas för inomhus- och utomhusapplikationer. Med den medföljande universella gängadaptern kan den monteras på golvstativ med 3/8" eller 5/8" skruvar.
Integrerad högpresterande antennförstärkare
22dB total förstärkning för kabellängder upp till 300m

Fjärrströmförsörjning via antennkabeln
eliminerar all extra installationsansträngning

Fungerar i ett ultrabrett frekvensområde
från 500MHz till 865MHz för universell användning

70° täckningsvinkel
för att minska oönskade radiosignaler

Vattentålig konstruktion
för att klara extrema väderförhållanden