Kundservice
Kundservice
Audota ACE-100
Audota ACE-100
Audota ACE-100
Audota ACE-100

Audota ACE-100

Artikelnummer: IDS0138861

Multieffektpedal för gitarr med 8 förstärkarmodeller, 8 kabinett, IR-stöd, modulation, delay, reverb, 40 presets, Bluetooth, USB-C OTG och batteridrift. Mått: 329 x 68 x 45 mm. Vikt: 573 g.

Lagerstatus / Leveranstid info
store

Finns i butikslager.

local_shipping

Leveranstid ca 1-3 vardagar.

Leveranstiden är vår beräknade tid för att kunna leverera varan till dig från oss eller från externt lager. Denna är endast en uppskattning och det finns flera orsaker som kan påverka leveranstiden som ligger utanför vår kontroll. Vi reserverar oss för eventuella förseningar, slutförsäljningar och avvikelser. Vi förbehåller oss rätten att ändra leveranssätt om ordern är för stor eller tung för det val du har gjort. Du kommer att få ett SMS alt mail när din försändelse finns att hämta hos ditt ombud. Har du valt hemleverans så kommer du att få en avisering innan för att bestämma en tid. Vill du hämta i butik är du välkommen efter du fått ett SMS att varorna är framplockade.

799 kr/st

Qliro

Andra som handlade Audota ACE-100 köpte även

Audota ACE-100 är en kompakt och mångsidig multieffektpedal för elgitarrister. Den kombinerar viktiga effekter, förstärkarsimuleringar och moderna anslutningar, perfekt för övning, inspelning och livebruk.

Med 8 förstärkarmodeller och 8 kabinett med IR-stöd erbjuder den ett brett ljudspektrum från rena toner till kraftig dist. Modulation, delay och reverb ger flexibel ljudformning för olika musikstilar.

Pedalen har både preset- och live-läge, vilket möjliggör snabb åtkomst till sparade ljud eller direkt kontroll av effekter. Med 40 presets och möjlighet att importera IR-filer finns goda anpassningsmöjligheter.

Funktioner som stämapparat, Bluetooth-ljud, hörlursutgång och USB-C OTG-inspelning gör den till en komplett lösning. Det inbyggda batteriet ger upp till 5 timmars drift.

Funktioner
8 Förstärkarmodeller Och 8 Kabinett
IR-Stöd Med 16 Platser
Noise Gate Och Boost
Modulation: Chorus, Flanger, Tremolo
Delay: Digital, Analog, Tape
Reverb: Room, Hall, Plate
40 Presets
Preset- Och Live-Läge
Inbyggd Tuner
Bluetooth Och USB-C OTG

Anslutningar
6,35 mm Ingång
6,35 mm Stereo Utgång
3,5 mm Hörlursutgång
USB-C
Bluetooth 5.0

Ström
Uppladdningsbart Batteri 2000 mAh
Upp Till 5 Tim Drift
Laddtid Ca 2,5 Tim

Mått & Vikt
Mått: 329 x 68 x 45 mm
Vikt: 573 g

I Förpackningen
Audota ACE-100
USB-C Kabel