Kundservice
Kundservice
Dante ADP-USBC-AU-2X2

Dante ADP-USBC-AU-2X2

Artikelnummer: IDS0111068

2x2 USB Type-C I/O-adapter för Dante Audio Network

Lagerstatus / Leveranstid info
store

Tillfälligt slut.

local_shipping

Tillfälligt slut. Klicka för att bevaka »

warehouse

Tillfälligt slut hos leverantör.

Leveranstiden är vår beräknade tid för att kunna leverera varan till dig från oss eller från externt lager. Denna är endast en uppskattning och det finns flera orsaker som kan påverka leveranstiden som ligger utanför vår kontroll. Vi reserverar oss för eventuella förseningar, slutförsäljningar och avvikelser. Vi förbehåller oss rätten att ändra leveranssätt om ordern är för stor eller tung för det val du har gjort. Du kommer att få ett SMS alt mail när din försändelse finns att hämta hos ditt ombud. Har du valt hemleverans så kommer du att få en avisering innan för att bestämma en tid. Vill du hämta i butik är du välkommen efter du fått ett SMS att varorna är framplockade.

2909 kr

2492 kr/st

Qliro
EAN: 9353345000077 MPN:

Andra som handlade Dante ADP-USBC-AU-2X2 köpte även

Google translate

Visa orginaltexten

Anslut omedelbart en Mac- eller Windows-dator till ett Dante-ljudnätverk med Audinate Dante AVIO 2x2 USB Type-C I/O-adapter, en fullfjädrad Dante-enhet som stöder 2x2-kanaler med 24-bitars / 48 kHz dubbelriktat ljud. Denna funktion gör adaptern idealisk för att spela in stereonätverksljud till en DAW, överföra musik från ditt musikbibliotek till Dante-nätverket och mer.

Det robusta ABS-höljet har en enda RJ45-port för anslutning till din befintliga PoE-switch och en USB Type-C-kontakt för att tillåta korrekt koppling till din dator. Eftersom det ger plug-and-play-drift krävs inga drivrutiner eller programvarukonfigurationer. Oavsett om du behöver spela in eller spela upp ljud med din dator, låter denna adapter dig enkelt integrera den med alla Dante-nätverk. Eftersom den drivs via PoE eller USB behöver den inga batterier eller dedikerad strömförsörjningsenhet.
Plug-and-Play-drift
Dante AVIO USB Type-C-adaptern är en komplett, högpresterande Dante-enhet, som levererar all den automatisering och användarvänlighet som har gjort Dante till den mest populära ljudnätverkslösningen världen över. Dante AVIO USB Type-C-adaptern upptäcks automatiskt och är redo att användas när den är ansluten, och inga separata strömförsörjningar krävs, använd bara en vanlig PoE-switch (Power over Ethernet) eller USB-strömmen som är inbyggd i din dator och Dante AVIO USB Type-C-adapter är redo att användas.
Enkel dator-till-Dante-uppkoppling
Dante AVIO USB Type-C-adaptern låter dig ansluta vilken dator som helst till ett Dante-ljudnätverk utan mjukvaruinstallation och kan användas med alla ljudapplikationer för uppspelning eller inspelning, vilket gör den idealisk för konferensrum och presentationsevenemang.
Byggd för vägen
Dante AVIO-adaptrar är redo för väg och turtuffa. Ljudsvetsade ABS-kapslingar och kvalitetshårdvara används genomgående, medan kabelmontage är stresstestade för att säkerställa tillförlitlig drift under ansträngande förhållanden. Släng den i din verktygslåda, visa efter show.
Alla Dante
Dante AVIO-adaptrar är alla fullt fungerande Dante-gränssnitt, med alla funktioner du kan förvänta dig av Dante ljudnätverk. Var och en levererar bit-perfekt ljudåtergivning, ultralåg latens och provexakt synkronisering över hela nätverket. Alla Dante-enheter upptäcker varandra automatiskt, och hela systemet hanteras av den intuitiva programvaran Dante Controller på valfri ansluten Mac- eller Windows-dator. Viktigast av allt, alla Dante-enheter kan ansluta till alla andra Dante-enheter, inga frågor. Alla Dante AVIO-adaptrar är helt kompatibla med Dante Domain Manager (DDM) för säkerhet och hantering på IT-nivå, medan AES67 stöds för anslutning till icke-Dante-nätverk.