Kundservice
Kundservice
FiiO SnowSky DISC Blue
FiiO SnowSky DISC Blue
FiiO SnowSky DISC Blue
FiiO SnowSky DISC Blue
FiiO SnowSky DISC Blue

FiiO SnowSky DISC Blue

Artikelnummer: IDS0137245

Kompakt bärbar DAP med rund pekskärm, 2 × CS43131 DAC, 280 mW via 4,4 mm balanserad utgång, Bluetooth 5.4 med LDAC, microSD upp till 2 TB, upp till 12 timmars batteritid, Blå.

Lagerstatus / Leveranstid info
store

Tillfälligt slut.

local_shipping

Tillfälligt slut. Klicka för att bevaka »

warehouse

Tillfälligt slut hos leverantör.

Leveranstiden är vår beräknade tid för att kunna leverera varan till dig från oss eller från externt lager. Denna är endast en uppskattning och det finns flera orsaker som kan påverka leveranstiden som ligger utanför vår kontroll. Vi reserverar oss för eventuella förseningar, slutförsäljningar och avvikelser. Vi förbehåller oss rätten att ändra leveranssätt om ordern är för stor eller tung för det val du har gjort. Du kommer att få ett SMS alt mail när din försändelse finns att hämta hos ditt ombud. Har du valt hemleverans så kommer du att få en avisering innan för att bestämma en tid. Vill du hämta i butik är du välkommen efter du fått ett SMS att varorna är framplockade.

1190 kr/st

Qliro
EAN: 6953175761297

Andra som handlade FiiO SnowSky DISC Blue köpte även

Bärbar DAP

Operativsystem: Egenutvecklat
SoC: Ingenic X2000
Rund pekskärm
Stöd för microSD-kort upp till 2 TB
DAC: 2 × Cirrus Logic CS43131
Uteffekt: 280 mW vid 32 ohm via 4,4 mm balanserad utgång
Stöd för USB DAC-läge (externt ljudkort)
USB-ljudfunktion för anslutning till extern DAC/förstärkare, SPDIF via 3,5 mm hörlursutgång
Batteritid: upp till 12 timmar
Bluetooth 5.4
Kodekstöd: SBC och LDAC
Hörlursutgångar: 3,5 mm och 4,4 mm

En kompakt och slimmad DAP som kan fästas på baksidan av en smartphone
SnowSky Disc är en digital ljudspelare (DAP) som inte bara erbjuder smidig navigering via FiiO:s egen Linux-baserade operativsystem, utan också bekvämlighet för användare som vill lyssna på musik på smartphones utan hörlursuttag.
När Disc DAP fästs på baksidan av smartphonen finns två alternativ: spela musik lagrad på microSD-kortet i DAP:en, eller anslut DAP till din telefon via USB-kabel för att spela musik från streamingtjänster som Spotify, YouTube Music, Apple Music eller Tidal.

Roon-stöd för uppspelningskontroll
Med Disc kan användare styra musikuppspelning via Roon-programvaran. Detta gör det möjligt att ge kommandon från smartphone, surfplatta eller PC utan att behöva ansluta en USB-kabel till DAP:en. Genom att installera Roon-appen kan användare bläddra, lyssna och kontrollera musikuppspelning på alla stödda enheter.

Uteffekt tillräcklig för de flesta portabla hörlurar
Med 280 mW uteffekt från den balanserade 4,4 mm-hörlursutgången kan Disc driva de flesta portabla hörlurar, inklusive in-ear monitors (IEM), earbuds och on-ear-modeller.

Internt batteri
Du behöver inte oroa dig för att smartphonebatteriet tar slut när du ansluter via USB för att lyssna på streamingappar. Två gain-nivåer ger bättre volymkontroll per steg, vilket är särskilt användbart för hörlurar med hög känslighet och låg impedans.

Stor lagringskapacitet för musik
Disc stöder microSD-kort upp till 2 TB, vilket ger gott om utrymme för musikfiler som MP3 eller FLAC. Enligt FiiO kan denna DAP skanna 5 000 spår på endast 30 sekunder.

Firmwareuppdateringar via Wi-Fi
Tack vare Discens Wi-Fi-anslutning kan firmwareuppdateringar installeras trådlöst via OTA. Detta eliminerar behovet av att ladda ner filen till en PC och kopiera den till microSD-kortet, som med Echo Mini.

Knappar och styrning
Navigering genom menyer och musikalbum på SnowSky Disc sker smidigt tack vare användning av gester i kombination med multifunktionella fysiska knappar.

Olika visuella teman
Med SnowSky Disc kan användare ändra hur information visas på skärmen genom att välja mellan olika visuella teman.