Artikelnummer: IDS0096430
Tillfälligt slut.
Tillfälligt slut. Klicka för att bevaka »
Tillfälligt slut hos leverantör.
Leveranstiden är vår beräknade tid för att kunna leverera varan till dig från oss eller från externt lager. Denna är endast en uppskattning och det finns flera orsaker som kan påverka leveranstiden som ligger utanför vår kontroll. Vi reserverar oss för eventuella förseningar, slutförsäljningar och avvikelser. Vi förbehåller oss rätten att ändra leveranssätt om ordern är för stor eller tung för det val du har gjort. Du kommer att få ett SMS alt mail när din försändelse finns att hämta hos ditt ombud. Har du valt hemleverans så kommer du att få en avisering innan för att bestämma en tid. Vill du hämta i butik är du välkommen efter du fått ett SMS att varorna är framplockade.
3340 kr/st
Visa orginaltexten
Hotone MP-80 Ampero One kan vara den smalare versionen av MP-100 Ampero, den är definitivt inte stolt och erbjuder matchande prestanda. Uppbackad av Comprehensive Dynamic Circuit Modeling High Definition (CDCD HD) och Field Impulse Response Enhancement-system, är denna tekniskt avancerade modelleffektpedal kapabel att producera både klassiska och moderna rockljud, såväl som allt däremellan. Du har valet av 64 klassiska förstärkare, 60 kabinetter och inte mindre än 242 effekter, varav 50 är de senaste egenutvecklade effekterna från Hotone, medan resten av effekterna är baserade på de mest omtyckta stompboxarna genom tiderna.
Hotone MP-80 Ampero One: oändliga möjligheter
Eftersom Ampero One har 24-bitars signalbehandling, kan den till och med ge basljud för din gitarr, eller trogen akustisk ton tack vare avancerade akustiska algoritmer. Medan många modellbyggare kommer inom några centimeter från det ljud de emulerar, låter förstärkarna, hytterna och effekterna i Ampero One mycket livligare, mer exakt och rikt uttrycksfulla tack vare CDCMHD och FIRE-teknik. Inte nog med det, för du kan till och med ladda in dina egna IR-enheter (eller de från tredje part) via USB, och växla snabbt mellan effekterna med de tre fotreglagen.
Hotone MP-80 Ampero One: För kreativa impulser
Förutom tidigare och nuvarande rockljud, ger Hotone MP-80 Ampero One dig en trummaskin med över 100 unika mönster och en inbyggd looper med 100 sekunders inspelningstid. Dessa verktyg är fantastiska för att få din kreativa känsla att flöda och ger dig allt som behövs för att spela in jamsessioner och göra musik, oavsett om du är en sovrumsgitarrist eller en ambitiös kompositör. Inspelning kan göras via USB, vilket innebär att denna kraftfulla pedal kan fungera som ett gränssnitt för din DAW samtidigt som den erbjuder olika simuleringar av kända mikrofoner.
Produktspecifikationer
Hotone amp modellering effektpedal
typ: MP-80 Ampero
CDCM & FIRE-modellering ger en hög uttrycksnivå och en realistisk respons
242 effekter baserade på XTOMP-effektbiblioteket
64 förstärkare
60 skåp
mer än 100 välkända effekter
mer än 50 original Hotone-effekter
looper med upp till 100 sekunders inspelningstid
inbyggd trummaskin med 100 rytmmönster
mikrofon- och mikrofonpositionssimuleringar
stöd för impulssvarsfiler från tredje part
akustiska IR och gitarrsimuleringar
198 förinställningar
24-bitars signalbehandling
upp till 120 dB signal-brusförhållande
robust, lätt aluminiumhölje
800 x 480 högupplöst färgpekskärm
3 fotpedaler utrustade med halo LED-belysning
inbyggd expressionspedal
USB-port för firmware-uppgraderingar, anslutning till PC/Mac-programvara och användning som ljudgränssnitt
effekter och impulssvar kan importeras, redigeras och justeras med gratis programvara
kontroller: volym, meny/värde, FX1, FX2, FX3
omkopplare: 1, 2, 3, 4, ctrl , på/av, gnd lyft, läge
ingångar: mono jack ins, jack input EXP2, stereo mini jack aux in, USB
utgångar: 2x obalanserat monojack, stereo minijack-telefoner
nätadapter: 9V DC centernegativ (ingår)
strömförbrukning: 500 mA
ingår: AC-adapter
mått: (L x B x H) 27,3 x 14,3 x 5,1 cm
vikt: 1,2 kg