Artikelnummer: IDS0131390
Tillfälligt slut.
Tillfälligt slut. Klicka för att bevaka »
Tillfälligt slut hos leverantör.
Leveranstiden är vår beräknade tid för att kunna leverera varan till dig från oss eller från externt lager. Denna är endast en uppskattning och det finns flera orsaker som kan påverka leveranstiden som ligger utanför vår kontroll. Vi reserverar oss för eventuella förseningar, slutförsäljningar och avvikelser. Vi förbehåller oss rätten att ändra leveranssätt om ordern är för stor eller tung för det val du har gjort. Du kommer att få ett SMS alt mail när din försändelse finns att hämta hos ditt ombud. Har du valt hemleverans så kommer du att få en avisering innan för att bestämma en tid. Vill du hämta i butik är du välkommen efter du fått ett SMS att varorna är framplockade.
36950 kr/st
Trumset Mapex Black Panther Design Lab - Cherry Bomb Bop
Ett litet jazzkit med stommar helt tillverkade i körsbärsträ, vilket ger ett helt unikt sound.
Att tillverka trummor i 100% cherry wood är inte helt vanligt, men en mycket bra idé!
Träslaget blandar det runda och boomiga vintagesoundet med det moderna punchiga med en tydlig attack på ett förnämligt sätt.
Setet är utrustat med alla innovationer signerade Mapex såsom SoniCLEAR Bearing Edges, Halo Mount, Sonic Saver Hoops mm.
Den tidlösa finishen Piano Black blir aldrig omodern och passar, precis som soundet till dom flesta tänkbara, musikaliska situationer.
Specifikation BPDLNC481XBPB:
Finish: Piano Black
Bastrumma med pukfäste: 18" x14" (8,2mm/8-Ply)
Hängpuka: 12" x8" (5,8mm/6-Ply)
Golvpuka: 14" x14" (5,8mm/6-Ply)
Mått angivna Diameter x Djup (tjocklek stomme / antal lager)
Hardware: Borstad svart (Black Brushed)
1st TH655BB Pukhållare ingår
Shellpack utan virveltrumma
Stativ, cymbaler osv köpes separat
Specifikationer Cherry Bomb Bop Drum Set:
Stommar: Cherry Wood
Bearing Egde: SONIClear
Sargar: 2,3mm Triple Flanged Hoops
Pukupphängning: Halo Mounting System
Adjustment Knob för justering av efterklang i hängpukor
Stämhus: Master Tune Lugs
Lackade stommar
2x SAS Static 90° Floor Tom Legs + 1x SAS Attenuating Floor Tom Leg
Sonic Pedestal Feet
Isolation Gaskets
Air Flow Venting
Chamber Specific Design
INFORMATION
Köpvillkor / Nyhetsbrev / Om företaget / RĂ€ntefritt / Service / Ăppettider & karta / Djkurs / Integritetspolicy / KundtjĂ€nst / Policy för cookies / AlphaTheta / Pioneer DJ / Cookie-inställningar
BETALA TRYGGT / SÄKRA LEVERANSER
djservice.se, Sveavägen 139, 113 46 Stockholm, Tel 08-258020, Hemsida: www.djservice.se
International DJ Service (djservice.se) är idag en av Sveriges ledande leverantörer av musik-, DJ- och studioutrustning. Vi har ett brett urval av produkter och tillhandahåller mer än 200 olika välkända märken. Vi försöker hålla högsta möjliga service till konkurrenskraftiga priser. Du kan antingen välja att handla i vår onlinebutik 24 timmar om dygnet eller så är du välkommen att besöka vår butik på Sveavägen 139 i Stockholm.






