Kundservice
Kundservice
Rycote INVision INV-5

Rycote INVision INV-5

Artikelnummer: IDS0045516

Mikrofonupphängning passande Beyerdynamic CK930 och Neumann KM100 samt många andra.

Lagerstatus / Leveranstid info
store

Tillfälligt slut.

local_shipping

Tillfälligt slut. Klicka för att bevaka »

warehouse

Tillfälligt slut hos leverantör.

Leveranstiden är vår beräknade tid för att kunna leverera varan till dig från oss eller från externt lager. Denna är endast en uppskattning och det finns flera orsaker som kan påverka leveranstiden som ligger utanför vår kontroll. Vi reserverar oss för eventuella förseningar, slutförsäljningar och avvikelser. Vi förbehåller oss rätten att ändra leveranssätt om ordern är för stor eller tung för det val du har gjort. Du kommer att få ett SMS alt mail när din försändelse finns att hämta hos ditt ombud. Har du valt hemleverans så kommer du att få en avisering innan för att bestämma en tid. Vill du hämta i butik är du välkommen efter du fått ett SMS att varorna är framplockade.

849 kr/st

Qliro
EAN: 5060223650159 MPN: RYC041105

Andra som handlade Rycote INVision INV-5 köpte även

Google translate

Visa orginaltexten

INV-5 är lämplig för kompakta mikrofoner som Schoeps CCM-serie när den används utan ett stort vindskydd av skumplast. Den enkla 62 (19/25) lyran på framsidan rymmer en mikrofonkroppsdiameter på 19-25 mm och den bakre enkla 62 (9,5) lyran rymmer kontakter på 8-11 mm, t.ex. lemo.
Passar bland annat Beyerdynamic CK930 och Neumann KM100.
Utrustad med:
- 1 x 20 mm klämma framtill och 1 x 9,5 mm klämma baktill, med Standard (70 mm bred) Lyre
- Standardstång med 25 mm (1") centrum
En InVision-sats innehåller två Lyre, en monteringsstång i lämplig längd och i vissa fall en reduceringshylsa (InVision INV-4). Lyre-upphängningsbanorna i vår InVision finns i två storlekar: - InVision Lyre bredd: 43 mm - Standard Lyre bredd: 70 mm Monteringsstänger finns i två storlekar: - Standardlängd: 25 mm - Stor längd: 70 mm Reduceringshylsan gör att mindre mikrofoner (t.ex. Schoeps CCM-serie) kan hållas av Lyre.