Kundservice
Kundservice
Taga Harmony Platinum 18-8C 2x2.5m
Taga Harmony Platinum 18-8C 2x2.5m
Taga Harmony Platinum 18-8C 2x2.5m
Taga Harmony Platinum 18-8C 2x2.5m

Taga Harmony Platinum 18-8C 2x2.5m

Artikelnummer: IDS0133369

Högtalarkabel För Hi-Fi Och Hemmabio, Flätad Konstruktion Med 8 Ledare I 99,99% OFC-Koppar, HDPE-Isolering Med Låg Kapacitans, Transparent Och Naturligt Ljud Med Djup Bas, Finns Som Meterkabel Eller Med Guldpläterade Banankontakter, 2x2.5m.

Lagerstatus / Leveranstid info
store

Tillgänglig i butik på ca 3-8 vardagar.

local_shipping

Leveranstid ca 3-8 vardagar.

warehouse

Finns hos leverantör.

Leveranstiden är vår beräknade tid för att kunna leverera varan till dig från oss eller från externt lager. Denna är endast en uppskattning och det finns flera orsaker som kan påverka leveranstiden som ligger utanför vår kontroll. Vi reserverar oss för eventuella förseningar, slutförsäljningar och avvikelser. Vi förbehåller oss rätten att ändra leveranssätt om ordern är för stor eller tung för det val du har gjort. Du kommer att få ett SMS alt mail när din försändelse finns att hämta hos ditt ombud. Har du valt hemleverans så kommer du att få en avisering innan för att bestämma en tid. Vill du hämta i butik är du välkommen efter du fått ett SMS att varorna är framplockade.

2000 kr/st

Qliro

Andra som handlade Taga Harmony Platinum 18-8C 2x2.5m köpte även

När du vill uppgradera ljudet i ditt system är högtalarkablar en av de viktigaste komponenterna. De är enkla att installera och erbjuder ett kostnadseffektivt sätt att förbättra ljudkvaliteten.

TAGA Harmony erbjuder ett brett utbud av högtalarkablar av hög kvalitet, utvecklade för olika hi-fi- och hemmabiosystem samt för anpassade installationer.

Platinum-högtalarkabeln är konstruerad för användning i högklassiga hi-fi- och hemmabiosystem där stabil signalöverföring och låg störningsnivå är avgörande för ljudkvaliteten.

Kabeln har en flätad konstruktion utan tydlig yta eller centrum, vilket effektivt reducerar frekvensrelaterade fasförskjutningar. Olika frekvenssignaler fördelas genom olika ledningsvägar, vilket minskar interna störningar och begränsar förluster i de högre frekvensregistren.

Resultatet är ett mycket transparent och naturligt ljud i diskant och mellanregister samt en dynamisk och djup basåtergivning.

Specifikationer
Design: Högtalarkabel, flätad konstruktion
Ledare: 8 ledare
Varje ledare: 1.2 mm [18AWG]
Ledarmaterial: Flertrådig 99.99% syrefri koppar (OFC)
Isolering: HDPE – högdensitets polyeten med mycket låg förlust och låg kapacitans

Tillgänglighet:
Bulk (per meter)
Färdigterminerade längder: 2 x 2.5 m, 2 x 3 m
Kontakter: Högkvalitativa guldpläterade koppar banankontakter

Tillbehör:
Förvaringspåse med TAGA Harmony-logotyp (endast 2 x 3 m-version)
2 kabelband