Vox AC30HWR2 Hand-Wired
Vox AC30HWR2 Hand-Wired
Vox AC30HWR2 Hand-Wired
Vox AC30HWR2 Hand-Wired
Vox AC30HWR2 Hand-Wired
Artikelnummer: IDS0136817
Gitarrförstärkare, 30 watt, ECC83 & ECC81 förförstärkarrör, EL84 slutstegsrör, GZ34 likriktarrör, 2 x 12" Celestion Greenback högtalarelement, Fjäderreverb, Effektloop
Lagerstatus / Leveranstid info
store
Tillgänglig i butik på ca 1-4 vardagar.
local_shipping
Leveranstid ca 1-4 vardagar.
warehouse
Finns hos leverantör.
Qliro
EAN: 4959112237582
Andra som handlade Vox AC30HWR2 Hand-Wired köpte även
VOX AC30HWR2 Hand-Wired – Klassisk brittisk kraft med ett varmare och mer fokuserat uttryck
Funktioner
Hand-wired konstruktion för autentisk vintage-känsla
Två 12" Celestion G12M Greenback-högtalare för varmare ljud och tidigare breakup
Normal- och Top Boost-kanaler med klassisk VOX-karaktär
Rördriven fjäderreverb med nivå- och tonkontroll
FET-buffrad FX-loop för transparent användning av effekter
Speciallindad utgångstransformator baserad på 60-talsoriginal
Nätaggregat konstruerat för autentisk 1963-voltage sag och dynamisk respons
30 watt EL84-kraft – perfekt för både scen och studio
Cabinet i björkplywood för optimal resonans
Utgångar på baksidan för externa högtalarlådor
Specifikationer
Effekt: 30 W (EL84)
Högtalare: 2 × 12" Celestion G12M Greenback
Kanaler: Normal (Bright-switch), Top Boost
Reverb: Rördriven fjäderreverb
FX-loop: FET-buffrad, bypassbar
Konstruktion: Hand-wired
Kabinett: 12 mm björkplywood