Kundservice
Kundservice
Peavey Nashville Session 112

Peavey Nashville Session 112

Artikelnummer: IDS0131482

Kombo för elgitarr/steel-guitar, 200 Watt, 12" Celestion högtalarelement, ingång (buffered), Nashville och Session-lägen, Reverb (fjäder eller plate), XLR DI utgång.

Lagerstatus / Leveranstid info
store

Tillfälligt slut.

local_shipping

Tillfälligt slut. Klicka för att bevaka »

warehouse

Tillfälligt slut hos leverantör.

Leveranstiden är vår beräknade tid för att kunna leverera varan till dig från oss eller från externt lager. Denna är endast en uppskattning och det finns flera orsaker som kan påverka leveranstiden som ligger utanför vår kontroll. Vi reserverar oss för eventuella förseningar, slutförsäljningar och avvikelser. Vi förbehåller oss rätten att ändra leveranssätt om ordern är för stor eller tung för det val du har gjort. Du kommer att få ett SMS alt mail när din försändelse finns att hämta hos ditt ombud. Har du valt hemleverans så kommer du att få en avisering innan för att bestämma en tid. Vill du hämta i butik är du välkommen efter du fått ett SMS att varorna är framplockade.

10495 kr/st

Qliro
MPN: 7621722

Andra som handlade Peavey Nashville Session 112 köpte även

Peavey Nashville Session 112
Peavey's har under åren erbjudit en rad olika förstärkare som varit det uppenbara valet för lap steel-gitarrister eller de gitarrister som söker en klar ren ton med mycket headroom. Med Nashville Session 112 håller Peavey facklan brinnande och tar ytterligare ett steg genom att kombinera två av deras mest populära modeller, Nashville och Session i en förstärkare. Med 200 Watt, 12" högtalarelement framtaget för en ren klart ton oavsett frekvens och två olika preamp-lägen, Nashville och Session är detta än förstärkare som spelar rent och snyggt oavsett volym.  Nashville-läget har en aktiv Low/High EQ med passiva Mid-,Shift-, och Presence-kontroller medan Session-läget har en aktiv 3-bands EQ och aktiva Mid Shift-, Presence-kontroller.

200 Watt
12" specialdesignat Celestion högtalarelement
Buffered-ingång
Reverb med fjäder eller plate-lägen, kan styras via footswitch
Effektloop (buffered) kan styras via footswitch
9V DC uttag för externa effekter
Hörlursutgång
XLR DI-utgång med nivåkontroll
Preamp Out-utgång och Power Amp In-ingång